پرسشنامه کیفیت تجارب یادگیری نیومن

پرسشنامه کیفیت تجارب یادگیری نیومن

دریافت نمونه پرسشنامه استاندارد با عنوان کیفیت تجارب یادگیری نوشته شده توسط نیومن

معرفی پرسشنامه

شیوه نمره گذاری و تفسیر

این پرسشنامه را که نیومن (1990) ساخته است و نعامی(1388) آن را در ایران به کار برده است، پنج حیطه مختلف کیفیت تجارب یادگیری را تحت پوشش قرار می دهد(در ایران چهار حیطه آن کار شده است). این چهار حیطه شامل: 1.منابع از جمله کیفیت کتابخانه و امکانات مربوط به سایت کامپیوتری، 2.محتوا از جمله کیفیت راهنمایی تحصیلی و درسی و میزان ارزشمندی موضوعات درسی ارائه شده، 3.انعطاف پذیری یادگیری شامل وجود فرصت یادگیری مستقل،قدرت انتخاب دروس مختلف و وجود بحث و مذاکره لازم در کلاس و در نهایت، 4.کیفیت روابط رسمی و غیررسمی اساتید و دانشجویان است.
شیوه نمره گذاری این پرسشنامه بدین صورت است که هر کدام از آزمودنی ها با استفاده از یک مقیاس پنج درجه ای (یعنی از خیلی ضعیف تا بسیارخوب) این ماده ها را درجه بندی می کنند.

روایی و پایایی

نیومن ضرایب پایایی به دست آمده برای این چهار حیطه را به ترتیب 71/،74/،86/،91/ به دست آورده است. نیومن(1993) برای تعیین اعتبار ابعاد پرسشنامه، رابطه آنها را با دلبستگی به تحصیل، خشنودی از تجارب دانشگاهی و نیز عملکرد تحصیلی دانشجویان محاسبه کرده است.نتایج نشان دادند که در طیف 35/ تا 67/ بین ابعاد پرسشنامه کیفیت یادگیری و متغیرهای ذکر شده، روابط معناداری وجود داشت.

هدف: ارزیابی چهار حیطه از کیفیت تجارب یادگیری
تعداد سوال: ۱۲
تعداد بعد: ۴
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
نوع فایل: ورد آفیس word

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه کیفیت تجارب یادگیری نیومن با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما