پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی

پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی

دانلود پرسشنامه questionnaire استاندارد با عنوان دانلود پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی Physical activity questionnaire این پرسشنامه به صورت word و پرسشنامه دارای ۲ صفحه می باشد. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی

هدف: ارزیابی میزان تمایل افراد به فعالیت بدنی عمومی
تعداد سوال:‌ ۱۴
شیوه نمره گذاری و تفسیر:‌ دارد
منبع: دارد
طراحی: محقق ساخته (پایان نامه کارشناسی)
نوع فایل: word

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.

پرداخت آنلاین و دانلود فایل پرسشنامه میزان تمایل به فعالیت بدنی عمومی


تمرینات بدنی

تمرینات بدنی یا نرمش‌ (به انگلیسی: physical exercise) هر نوع فعالیت بدنی است که آمادگی جسمانی، تندرستی و سلامت کلی را افزایش داده یا حفظ می‌کند. همچنین اصطلاحاً به آن ورزش نیز گفته می‌شود اما باید توجه داشت که با آن متفاوت است چراکه ورزش الزاماً با هدف خاصی در حین انجام آن صورت می‌گیرد. تمرین بدنی به دلایل مختلف از جمله تقویت عضلات و سیستم قلبی عروقی، کسب مهارت‌های تمرین بدنی، حفظ یا کاهش وزن و همچنین با هدف تفریح انجام می‌شود. تمرین بدنی منظم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و به جلوگیری از بیماری‌های فراوانی مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت نوع 2 و چاقی مفرط کمک می‌کند. تمرین بدنی همچنین سلامت روانی را بهبود می بخشد، به جلوگیری از افسردگی کمک می‌کند و باعث حفظ و بهبود اعتماد به نفس مثبت می‌شود. تمرین بدنی حتی باعث خوش اندامی و افزایش جاذبه جنسی فرد می‌شود که خود در بهبودِ بیشتر اعتماد به نفس مؤثر است. چاقی در کودکی، یک نگرانی در حال رشد جهانی است حال آن که تمرین بدنی به کاهش برخی از اثرات چاقی دوران کودکی و بزرگسالای مرتبط است. با توجه به طیف گسترده مزایای ثابت شده تمرین بدنی، پزشکان اغلب آن را داروی “معجزه” یا “اعجاب‌آمیز” مینامند.در یک سخنرانی ویدویی آموزشی جدید دکتر ایونس به خوبی نشان داده است که بهترین کاری که ما می‌توانیم برای سلامتی مان انجام دهیم روزی نیم ساعت تمرین بدنی است.

نرمش‌ها به‌طور کلی، بسته به تأثیر کلی که بر روی بدن انسان دارند به سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند:
• نرمش‌های هوازی به هر گونه فعالیت بدنی گفته می‌شوند که از گروه‌های عضلانی بزرگ استفاده می‌کنند و باعث می‌شوند بدن شما اکسیژن بیشتری نسبت به زمانی که در حالت استراحت است مصرف کند. هدف از ورزش‌های هوازی افزایش استقامت قلبی و عروقی است. نمونه‌هایی از ورزش هوازی شامل دوچرخه سواری، شنا ، پیاده‌روی تند ، طناب زدن، قایقرانی ، پیاده‌ روی ، بازی تنیس، آموزش مستمر و آموزش آهسته طولانی می‌باشد.
• نرمش‌های بی هوازی نیز همچنین آموزش قدرت یا مقاومت نامیده می‌شود و می‌تواند ماهیچه هایتان را سفت ،قوی و نیرومند سازد، و همچنین قوت ، تعادل و تناسب استخوان را بهبود بخشد. نمونه‌هایی از حرکات قدرتی عبارتند از: حرکت شنا، خیز و جهش، و حرکات مارپیچ دو طرفه با استفاده از دمبل‌ها می‌باشد .ورزش‌های بی‌هوازی نیز شامل آموزش وزن ، آموزش کاربردی ، آموزش خارج از مرکز ، آموزش فاصله ، دو سرعت و آموزش فاصله با شدت بالا(HIIT) قدرت عضلانی شما را در کوتاه مدت افزایش می‌دهد.
• نرمش‌های انعطاف‌پذیری عضلات شما را کشیده تر وطول آن را بیشتر می‌سازد. فعالیت‌ها یی از جمله فعالیت‌ها ی کششی به بهبود انعطاف‌پذیری مفاصل و و خمش‌پذیری عضلات کمک می‌کند. هدف بهبود دامنه حرکتی است که می‌تواند احتمال آسیب دیدگی را کاهش دهد. ورزش همچنین می‌تواند شامل آموزشی شود که بر دقت، چابکی، قدرت، سرعت تمرکز دارد.
گاهی اوقات اصطلاحات’ پویا ‘ و ‘ ایستا ‘ برای آن بکار می‌رود. [نیازمند منبع] ورزش‌های ‘ پویا ‘ مانند دوثابت ، تمایل به تولید یک کاهش دهندهٔ فشار خون دیاستولیک در طی ورزش ، با توجه به جریان خون بهبود یافته دارد. برعکس ، ورزش ایستا ( مانند وزنه‌برداری ) می‌تواند باعث افزایش قابل توجهی از فشار سیستولیک ( در طول ورزش) گردد. ادامه متن


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما