پرسشنامه رفتارهای سیاسی ای. جی. دوبرین

پرسشنامه رفتارهای سیاسی ای. جی. دوبرین

دانلود پرسشنامه رفتارهای سیاسی ای جی دوبرین

هدف: سنجش رفتارهای سیاسی
تعداد سوال: 19
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر نتایج: دارد
روایی و پایایی: دارد
منابع: دارد
نوع فایل: word

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه رفتارهای سیاسی ای جی دوبرین با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


رفتار سیاسی

رفتار سیاسی (به انگلیسی: Theories of political behavior) در سازمان شامل اعمال آگاهانه‌ای است که برای نفوذ بر افراد یا گروه‌ها به منظور دستیابی یا حفاظت از منافع خود به هنگام وجود راه حل‌های متضاد صورت میگیرد.

نکات تعریف

رفتار سیاسی خارج از شرح شغل مشخص فرد است. ۲)اثر گذاری بر توزیع مزایا و…یعنی نوعی تلاش در جهت استفاده از پایگاه‌های قدرتی که فرد دارد. توجه به دامنهٔ گستردهٔ این تعریف؛رفتار‌های زیر از نوع رفتار سیاسی به‌شمار می‌آیند. تلاش برای اثرگذاری بر اهداف؛شاخص ها؛فرایند‌های تصمیم‌گیری؛ندادن اطلاعات اساسی به تصمیم گیرندگان؛شایعه پراکنی؛لاابالی گری هنگام کار(مثل سوت زدن)نشت اطلاعات محرمانه؛پارتی بازی؛به نفع یا علیه کسی رای دادن؛میانجی گری و تبلیغ علیه شخصی خاص رفتار سیاسی مشروع:آن دسته از رفتارهایی که با استفاده از سازوکار بده‌بستان و روش‌های غیررسمی در سازمان برای رسیدن به اجماع؛توافق و ائتلاف در راستای کمک به رفتارهای رسمی و در جهت تحقق اهداف سازمان صورت میگیرد. رفتار سیاسی مثبت در قالب پیگیری منافع سازمان و گروه‌ها ؛بکارگیری روش برد-برد ؛در حل و فصل تعارض و تصمیم گیری‌ها و با توجه به منافع گروه‌های مختلف نمود پیدا میکند. رفتار سیاسی نامشروع(منفی)جهت گیری آن برخلاف خواسته‌های سازمان و با هدف تحقق نیات شخصی برای دستیابی به قدرت صورت میگیرد. دنبال کردن بیش از حد نفع شخصی ؛در نظر گرفتن بیشتر موقعیت‌ها در قالب وضعیت برد-باخت به جای برد-برد و استفاده از تاکتیک‌هایی مثل پنهان کاری ؛غافل گیر کردن؛حفظ دستور جلسه به صورت محرمانه؛مخفی کردن اطلاعات ؛استفاده از اطلاعات یا منابع به صورت غیر معمول نقض قوانین و مقررات؛اعتصاب؛تحریک کارکنان؛اخلال در فرایند عملیات؛لاابالی گری هنگام کار؛اعتراض‌های نمادین(نپوشیدن کار)درخواست‌های گروهی برای مرخصی‌های درمانی و ایجاد اغتشاش


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما