پرسشنامه ذهنیت های طرحواره ای

پرسشنامه ذهنیت های طرحواره ای

دانلود پرسشنامه questionnaire استاندارد با عنوان دانلود پرسشنامه ذهنیت های طرحواره ای شامل پرسشنامه استاندارد ،امتیازبندی، تفسیر و روایی و پایایی این پرسشنامه به صورت word و پرسشنامه دارای 8 صفحه می باشد. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود پرسشنامه ذهنیت های طرحواره ای

(شامل پرسشنامه استاندارد ، امتیازبندی ، تفسیر و روایی – پایایی پرسشنامه)
این پرسشنامه دارای ۱۲۴ سوال بوده و هدف آن سنجش ۱۴ ذهنیت طرح واره ای است (ذهنیت کودک آسیب پذیر، ذهنیت کودک عصبانی، ذهنیت کودک غضبناک، ذهنیت کودک تکانشی، ذهنیت کودک بی انضباط، ذهنیت کودک شاد، ذهنیت تسلیم شده مطیع، ذهنیت محافظ بی تفاوت، ذهنیت خود آرام بخش بی تفاوت، ذهنیت خود بزرگ منش، ذهنیت زورگو و تهاجمی، ذهنیت والد تنبیه گر، ذهنیت والد پرتوقع، ذهنیت بزرگسال سالم).

تعداد گویه: ۱۲۴
مولفه: دارد
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر نتایج: دارد
پایایی و روایی: دارد
تعداد خرده مقیاس: ۱۴
منبع:‌دارد
تعداد صفحات: ۸
نوع فایل: ورد آفیس

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه ذهنیت های طرحواره ای با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


ذهنیت های طرحواره ای

معرفی مدل ذهنیت طرحواره‌ای در طرحواره درمانی
یکی از مفاهیم اصلی در طرحواره‌درمانی، ذهنیت های طرحواره ای است. برای فهم مفهوم ذهنیت ابتدا بهتر است به‌طور خلاصه با دو مفهوم دیگر، یعنی طرحواره‌های ناسازگار اولیه و سبک‌های مقابله‌ای در طرحواره‌درمانی آشنا شویم.

طرحواره یعنی اطلاعاتی که در مورد یک موضوع خاص در حافظه ما ذخیره شده‌اند. هنگام تولد ما هیچ شناختی از دنیای اطرافمان نداریم. به‌مرورزمان که رشد می‌کنیم اطلاعاتی که مورد خودمان، دنیا و دیگران کسب می‌کنیم. این اطلاعات پراکنده بعد از مدتی حول یک موضوع دسته‌بندی می‌شوند و تشکیل یک طرحواره می‌دهند.

به‌عنوان‌ مثال وقتی یک نوزاد به چیزی نیاز دارد گریه می‌کند، گریه به مراقبین او این پیام را می‌دهد که نوزاد به چیزی نیاز دارد و سعی می‌کنند نیاز او را برآورده سازند. نحوه‌ای که مراقبین نیاز نوزاد را برآورده می‌کنند این پیام را به نوزاد می‌دهند که می‌توانی روی ما حساب کنی. نوزاد این پیام را به‌عنوان اولین اطلاعات دریافتی از محیط پیرامون در ذهن خودش پردازش می‌کند. به‌مرورزمان که مراقبین نوزاد نیازهای مختلف او را برآورده می‌کنند نوزاد به این نتیجه می‌رسد که افرادی هستند که به‌موقع به او رسیدگی می‌کنند و او می‌تواند به آن‌ها دلبسته شود. اما اگر نوزاد، نیازی داشته باشد و نیاز او برآورده نشود دلبستگی‌اش مختل می‌شود. خواندن ادامه مقاله


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما