پرسشنامه خودکارآمدی جنسی

پرسشنامه خودکارآمدی جنسی

پرسشنامه خود کارآمدی جنسی

پرسشنامه خود کارآمدی جنسی وزیری و لطفی (1392)

(شامل پرسشنامه استاندارد ، مقاله بیس ، مولفه ، امتیازبندی ، تفسیر و روایی – پایایی پرسشنامه)
پرسشنامه خودکارآمدی جنسی، بر اساس پرسشنامه ی خودکارآمدی عمومی شوارتزر توسط وزیری و لطفی کاشانی ساخته شده است. پرسشنامه ی تهیه شده، ۱۰ سوال دارد که در یک پیوستار چهار گزینه ­ای، از (صفر اصلا صحیح نیست) تا (۳کاملا صحیح است)، نمره گذاری می شود.

روایی و پایایی پرسشنامه

در پژوهش های مقدماتی اولیه، پایایی پرسشنامه خودکارآموی جنسی با استفاده از روش اندازه گیری آلفای کرونباخ ۸۶٫۰ دو نیمه کردن اسپیرمن -براون ۸۱٫۰ ، و روش گاتمن ۸۱٫۰ گزارش شده است . همچنین، برآورد اعتبار پرسشنامه خودکارآمدی جنسی در ایران با استفاده از روش اعتبار وابسته به محتوا، توسط پژوهشگر مورد تایید قرار گرفته است.

پرسشنامه خود کارآمدی جنسی وزیری و لطفی

هدف: سنجش میزان خودکارآمدی جنسی در افراد مختلف
پایایی و روایی: دارد (فارسی)
مقاله بیس: دارد(یک مقاله فارسی )
تعداد سوال:‌۱۰
شیوه نمره گذاری و تفسیر:‌دارد
منبع: دارد
نوع فایل: ورد آفیس word

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه خود کارآمدی جنسی وزیری و لطفی با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


 این پاراگراف مربوط به پرسشنامه نمی باشد فقط برای مطالعه در اینجا کنجانده شده است

خودکارآمدی جنسی، شامل باور هر فرد در مورد توانایی خود در عملکرد جنسی مؤثر، می‌باشد. در واقع، خودکارآمدی جنسی، پیشگوکننده‌ی عملکرد جنسی است. اختلال در عملکرد جنسی، شریک خاموش ناباروری است و از طرفی، ناباروری بر جنبه‌های مختلف زندگی زوجین، اثر دارد. در این راستا، مطالعه‌ای با هدف مقایسهی خودکارآمدی جنسی و عملکرد جنسی در زنان بارور و نابارور در سال 1392 در مشهد انجام گرفت. مواد و روش‌ها: این پژوهش از نوع کوهورت تاریخی بوده و روی 170 زن بارور مراجعه‌کننده به مراکز بهداشتی و درمانی و 85 زن نابارور مراجعه‌کننده به مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری منتصریه مشهد صورت گرفت.

نمونه‌گیری، به ترتیب به صورت تصادفی چند‌مرحله‌ای و در دسترس، انجام گرفت. ابزار مورد استفاده شامل فرم مشخصات فردی و اطلاعات مامایی/ ناباروری پرسشنامه‌ی خودکارآمدی جنسی بر اساس پرسشنامه‌ی خودکارآمدی عمومی شوارزر، عملکرد جنسی زنان و پرسشنامه‌ی رضایت زناشویی Enrich بود. در تحلیل داده‌ها، از آزمون‌های آماری من ویتنی و کای- اسکویر استفاده شد. خطای نوع اول، 5% در نظر گرفته شد و مقادیر احتمالی کمتر، از نظر آماری معنی‌دار تلقی شد. یافته‌ها: دو گروه زنان بارور و نابارور از نظر شاخص‌های دموگرافیک مثل سن، سطح تحصیلات، وضعیت شغلی و میزان درآمد، همسان بودند. خودکارآمدی جنسی بالا در زنان بارور 4/59% و در زنان نابارور 3/53% بود که در زنان بارور نسبت به زنان نابارور بیشتر بود (00/0P<). همچنین، عملکرد جنسی نامطلوب در زنان بارور، 8/58% و در زنان نابارور 85/71% بود که نشان داد عملکرد جنسی نامطلوب در بین زنان نابارور، بیشتر می‌باشد (04/0P<). نتیجه‌گیری: به نظر می‌رسد که ناباروری، با عملکرد جنسی و خودکارآمدی جنسی نامطلوب همراه است. در کنار برنامه‌های درمانی ناباروری، برنامه‌هایی برای ارتقای عملکرد جنسی و خودکارآمدی جنسی، توصیه می‌شود. ادامه متن


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما