پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (2009)

پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (2009)

دانلود پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (2009) استاندارد

هدف: ارزیابی تعهد شغلی معلمان در مدارس از ابعاد مختلف (وابستگی حرفه ای، وابستگی سازمانی، پای بندی به ارزش های کاری، مشارکت شغلی)
تعداد سوال: ۴۰
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه تعهد شغلی بلاو (2009) با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


تعهد شغلی

تعهد شغلی یکی از ویژگی‌های رابطه بین یک سازمان و کارکنان آن است. یک «کارمند متعهد» به کسی گفته می‌شود که کاملاً مجذوب و علاقه‌مند به کار خود باشد و به همین دلیل برای پیشبرد اهداف و استراتژی سازمان گام مثبت بردارد. یک کارمند متعهد رویکردی مثبت به سازمان و ارزش‌های آن دارد.
بنابراین انتظار می‌رود یک سازمان با تعهد شغلی «بالا» در رقابت با سازمانی با تعهد شغلی «پایین» پایین عملکرد بهتری داشته باشد.
مفهوم تعهد شغلی نخستین بار در دهه ۱۹۹۰ میلادی در تئوری مدیریت پدیدار شد و در دهه ۲۰۰۰ میلادی به شکل گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفت، ولی هنوز مسئله‌ای مورد مناقشه است. رابطهٔ تعهد شغلی با روحیه جمعی و رضایت شغلی (که از مدتها پیش در ادبیات مدیریت وجود داشته‌اند) به وضوح بررسی نشده‌است. علی‌رغم انتقادهای آکادمیک، سیاست‌ها و استراتژی‌های مربوط به تعهد شغلی در مدیریت منابع انسانی و ارتباطات داخلی شناخته‌شده هستند.

تعاریف

تعهد سازمانی به عنوان وابستگی عاطفی و روانی به سازمان در نظر گرفته می‌شود که بر اساس آن فردی که شدیداً متعهد است، هویت خود را با سازمان معین می‌کند، در سازمان مشارکت می‌کند و در آن درگیر می‌شود و از عضویت در سازمان لذت می‌برد.
برگمان و همکارانش تعهد سازمانی را این چنین تعریف کرده‌اند: «تعهد سازمانی عبارت است از باور قاطع افراد در پذیرش ارزش‌ها و اهداف سازمان و تمایل به تلاش بیشتر و حفظ هویت در سازمان»
ند. تعهد شغلی نوعی حالت شناختی و احساس هویت روانی با یک شغل را نشان می‌دهد. تعهد شغلی، اعتقاد در مورد شغل فرد است و به مقداری که یک شغل می‌تواند نیازهای فعلی فرد را برآورده سازد، بستگی دارد. اشخاصی که شدیداً درگیر شغل هستند، شغل را به عنوان بخش مهمی از هویت شخصی شان در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، افراد دارای وابستگی شغلی بالا، بیشتر علایق خود را وقف شغل خود می‌کنند (۲۵ .(همچنین به میزانی که شخص کار یا عملکردش را موجب سربلندی و کسب اعتبارش بداند تعهد شغلی او افزایش می‌یابد. عوامل بیشماری موجب ایجاد تعهد شغلی در افراد می‌شود، رایلی و کادول عوامل و انگیزه‌های درونی و بیرونی شغل را در تعهد شغلی مؤثر می‌دانند.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما