پرسشنامه بازخورد خوردن (گارنر و گارفینکل)

پرسشنامه بازخورد خوردن (گارنر و گارفینکل)

دانلود پرسشنامه questionnaire استاندارد با عنوان دانلود پرسشنامه بازخورد خوردن گارنر و گارفینکل این پرسشنامه به صورت word و پرسشنامه دارای 3 صفحه می باشد. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود پرسشنامه بازخورد خوردن گارنر و گارفینکل

شامل 3 مولفه رژیم لاغری- پرخوری و اشتغال ذهنی با غذا – مهار دهانی. برگرفته از پرسشنامه گارنر و گارفینکل (1979).

توضیحات پرسشنامه :

پرسشنامه استاندارد بازخورد خوردن گارنر و گارفینکل (۱۹۷۹) دارای ۲۰ سوال و شامل۳ مولفه رژیم لاغری، پرخوری و اشتغال ذهنی با غذا و مهار دهانی می باشد. روایی ابزار مورد تایید قرار گرفته است و پایایی ضریب آلفای کرونباخ ۹۴% گزارش شده است. منبع مورد استفاده در متن آورده شده است.

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه بازخورد خوردن گارنر و گارفینکل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


هارولد گارفینکل

هارولد گارفینکل (زادهٔ ۲۹ اکتبر ۱۹۱۷- مرگ ۲۱ آوریل ۲۰۱۱) جامعه‌شناس آمریکایی و بنیان‌گذار روش‌ شناسی مردم‌ن گارانه به عنوان رشته‌ای خلاق در جامعه‌ شناسی است.

زندگی و اندیشهٔ هارولد گارفینکل

گارفینکل شاگرد آلفرد شوتس در مدرسهٔ نوین تحقیقات اجتماعی نیویورک بود. پیش از آن در اواخر دههٔ ۱۹۴۰ شاگرد تالکوت پارسونز بود و بعد که با نظریات شوتس آشنا شد، سعی کرد تا این دو جهت‌گیری متفاوت در جامعه‌شناسی را درهم بیامیزد. (۹۶) در سال ۱۹۵۲ موفق به گرفتن درجهٔ دکترا از دانشگاه هاروارد شد و در ۱۹۵۴ به دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس رفت و در این دوره بود که گارفینکل ضمن تدریس به دانشجویان فوق‌لیسانس خود، همراه با آنان تلاش کرد تا دیدگاه روش‌ شناسی مردم‌نگارانه را بپروراند.[۱] روش‌شناسی مردم‌نگارانه عبارت است از «بررسی مجموعه دانش و شناخت مبتنی بر درک متعارف و یک رشته رویه‌ها و ملاحظاتی که اعضای عادی جامعه به کار می‌گیرند تا شرایطی را که خود را در آن می‌یابند قابل فهم ساخته، شیوه‌های مقتضی را پیدا کرده و مطابق با آن شرایط دست به عمل بزند.»[۲] با انتشار کتاب بررسی‌هایی در روش‌شناسی مردم‌نگارانه در سال ۱۹۶۷ توسط گارفینکل، این دیدگاه علاوه بر غرب آمریکا که با تلاش‌های گارفینکل و دانشجویانش گسترش یافته بود، در سراسر آمریکا نیز مخاطبان فراوانی پیدا کرد.

آزمایش‌های نقض گارفینکل

با نوجه به جامعه‌ شناس معروف جورج ریتزر آزمایش‌ های نقض آزمایش‌ هایی هستند که در آن «حقایق اجتماعی نقض می‌شوند تا روش‌هایی که مردم این حقایق را بر پایهٔ آن‌ها ساخته‌اند روشن شود». گارفینکل در کارهایش دانشجوهای را به انجام آزمایش‌های نقض ترقیب می‌کرد تا از این طریق مثال‌هایی برای اتنو متودولوژی پایه مهیا شود. براساس گفتهٔ گارفینکل این آزمایش‌ها از آن جهت که به درک استانداردهای اجتماعی که دیده می‌شوند ولی به آنها توجه نمی‌شود، مورد انتظار هستند و مشخصه‌های پس زمینهٔ گفتمان‌های روزانه هستند کمک می‌کند حائز اهمیت هستند. او بسیار از این آزمایش‌ها را در کتاب‌هایش بیان می‌کند.

مثال زیر یکی از آزمایش‌های نقض گارفینکل از کتاب درس‌هایی در اتنومتودولوژی است.
مورد اشارهٔ ۳: در شب جمعه من و همسرم در حال تماشای تلویزیون بودیم، همسرم اعلام کرد که خسته است. من پرسیدم که از چه نظر خسته هستی؟ از نظر فیزیک، روحی یا کلا کسل شده‌ای؟
مرد: نمی دونم احتمالاً فیزیکی.
زن: آیا منظورت این است که استخوان‌ هایت درد می‌کنند؟
مرد: احتمالاً. خیلی تخصصی نپرس
مرد بعد از چند دقیقه تماشای فیلم: تمام این فیل‌های قدیی یک شخصیت کلیشه ای دارند.
زن: منظورت چیست؟ همهٔ فیلم‌های قدیمی یا برخی از آن‌ها یا تنها فیلمی که در حال تماشای آن هستی؟
مرد: مشکل تو چیست؟ خودت منظور من را می دانی.
زن: کاش می‌شد کمی دقیق تر توضیح می‌دادی.
مرد: خودت می دانی منظور من چیست. برو به جهنم.[۴]
امروزه برخی کتاب‌های مرجع جامعه‌شناسی آزمایش‌های نقض را به عنوان روش‌های تحقیقی ای که اتنومتودولوژیست‌ها برای بررسی ساختارهای اجتماعی بکار می‌برند معرفی می‌کنند. هرچندکه برای گارفینکل آزمایش‌های نقض روش‌های تدریس هستند که وی از آنها به عنوان تمرین‌های اتنومتودولوژی یاد می‌کند.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما