پرسشنامه استاندارد میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ

پرسشنامه استاندارد میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ

دانلود پرسشنامه استاندارد میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ Standard questionnaire
پرسشنامه میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ، پرسشنامه ای محقق ساخته است که میزان میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ فردی شان را می سنجد. این مقیاس دارای ۳۴ گویه می باشد و با یک مقیاس لیکرت چهار درجه ­ای (هرگز تا همیشه ) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۴ است. با سؤالاتی مانند: (کدامیک از رفتارهای غذایی زیر در نوجوانی، باعث سوء تغذیه و کمبود انرژی می ­شود) میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ را می­ سنجد.

بلوغ:
بلوغ دور های است که در طی آن صفات ثانویه جنسی در نوجوان پدید آمده و توانایی باروری و تولیدمثل جنسی کسب می شود. اهمیت دوران بلوغ و نوجوانی بدین دلیل است که بسیاری از مشکلات جسمی و روانی در این دوران پدید می آیند و در این دوره، نوجوانان با معضلات بسیاری روبرو می شوند که می توان به سوءتغذیه، چاقی و عوارض آن نظیر افسردگی، بیماری های قلبی – عروقی، دیابت و فشارخون اشاره نمود. بدین دلیل، اطلاع از روند طبیعی بلوغ و مشکلات و چالش های آن می تواند موجب گذر موفق نوجوان به دوران بزرگسالی و باروری گردد.

بهداشت بلوغ:
بهداشت بلوغ، شامل اصولی است که منجر به پایش و ارتقای سلامت جسمی و روانی می شود و لازم است که در زمینه آن آموزش های لازم به نوجوانان ارائه گردد.

روایی و پایایی پرسشنامه میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). روایی پرسشنامه میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ توسط اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). پایایی پرسشنامه میزان آگاهی و نگرش و عملکرد دختران نوجوان درباره بهداشت بلوغ از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما