پرسشنامه استاندارد سبک های شوخ طبعی مارتین و همکاران 1988

پرسشنامه استاندارد سبک های شوخ طبعی مارتین و همکاران 1988

دانلود پرسشنامه استاندارد سبک های شوخ طبعی مارتین و همکاران ۱۹۸۸ Standard questionnaire
پرسشنامه سبک های شوخ طبعی توسط مارتین و همکاران در سال (۱۹۸۸) طراحی شده است. این پرسشنامه دارای ۳۲ گویه و ۴ عامل می باشد. هر گویه در طیف پنج قسمتی لیکرت از خیلی کم (نمره ۱) تا خیلی زیاد (نمره ۵) مشخص کنند. این پرسشنامه با سوالاتی مانند (من معمولا با بیشتر افراد نمی خندم و با آنها شوخی نمی کنم.) سبک های شوخ طبعی را می سنجد.

سبک های شوخ طبعی:
شوخ طبعی فعالیتی مثبت و چهان شمول است که افراد متعلق به بافت های اجتماعی و فرهنگی در سرتاسر جهان آن را تجربه می کنند. این اصطلاح به کیفتی از عمل ، گفتار، نوشتار اشاره دارد که موجب سرگرمی و تفریح می شود. شوخ طبعی به عنوان تفاوت های عادتی افراد در رفتارها ، تجارب ، عواطف، نگرش ها و توانایی در ارتباط با سرگرمی ، خندیدن، اهل شوخی کردن بودن و غیره تعریف می شود

روایی و پایایی پرسشنامه سبک های شوخ طبعی
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). روایی پرسشنامه سبک های شوخ طبعی توسط اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). پایایی پرسشنامه سبک های شوخ طبعی از روش آلفای کرونباخ بالای ۷۰ صدم به دست آمده است.

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
مقاله بیس: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما