پرسشنامه استاندارد راهبردهای مطالعه و یادگیری (LASSI)

پرسشنامه استاندارد راهبردهای مطالعه و یادگیری (LASSI)

دانلود پرسشنامه استاندارد راهبردهای مطالعه و یادگیری (LASSI) Standard questionnaire
پرسشنامه راهبردهای مطالعه و یادگیری، دارای ۸۰ گویه و ۱۰ مولفه می باشد که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه ­ای (اصلا در مورد من صدق نمی کند تا کاملا در مورد من صدق می کند) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (برای کمک به یاد سپاری اصول جدیدی که در کلاس می آموزم، تمرین می کنم که آنها را به کار گیرم.) راهبردهای مطالعه و یادگیری را می ­سنجد.

راهبردهای یادگیری و مطالعه :
یکی از دلایل افت و شکست تحصیلی می تواند به ضعف مهارت های مطالعه و یادگیری دانشجویان مربوط باشد. در چند سال اخیر، پردازش اطلاعات به عنوان یکی از نظریه های یادگیری مورد توجه زیادی قرار گرفته است بر اساس این نظریه راهبردهای وجود دارد که با بهره گیری از آن ها می توان یادگیری را تسهیل نمود. راهبردهای یادگیری شامل تفکر، رفتار، عقاید یا احساساتی است که کسب، درک، انتقال بعدی دانش و مهارت های جدید را تسهیل می کند

روایی و پایایی پرسشنامه راهبردهای مطالعه و یادگیری
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). روایی پرسشنامه راهبردهای مطالعه و یادگیری توسط اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). پایایی پرسشنامه راهبردهای مطالعه و یادگیری از روش آلفای کرونباخ بالای ۷۰ صدم به دست آمده است.

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
مقاله بیس: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما