پرسشنامه استاندارد خودکارآمدی تحصیلی 6 سوالی

پرسشنامه استاندارد خودکارآمدی تحصیلی 6 سوالی

دانلود پرسشنامه استاندارد خودکارآمدی تحصیلی ۶ سوالی Standard questionnaire
پرسشنامه خودکارآمدی تحصیلی دارای ۶ گویه می باشد و با یک مقیاس لیکرت پنج درجه­ ای (کاملا مخالفم تا کاملا موافقم) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (گاهی اوقات حس می کنم از چگونگی گرفتن نمرات خوب آگاهی ندارم) خودکارآمدی تحصیلی را می­ سنجد.

خودکارآمدی:
خودکارآمدی برای اولین بار در نظریه یادگیری اجتماعی بندورا مطرح شده و به طور فزاینده ای مشهور شد، مفهوم این نظریه اعتقاد در سودمندی در زمینه های مختلفی از تحقیقات به عنوان متغیر مهم مطرح شده است. این تئوری خود ارزشیابی مهارت فرد در تکمیل کار مورد نظر را مطرح می کند. افراد دارای سطوح بالای خودکارآمدی، معمولاً تکالیف را به عنوان چالش هایی می بینند که باید بر آن ها تسلط یابند، این افراد عمیق تر در فعالیت ها درگیر می شوند و تلاش بیش تری را در موقع شکست به کار می برند. این خصوصیت رغبت درونی برای انجام فعالیت ها را در پی دارد.

روایی و پایایی پرسشنامه خودکارآمدی تحصیلی
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). روایی پرسشنامه خودکارآمدی تحصیلی توسط اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰). پایایی پرسشنامه خودکارآمدی تحصیلی از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم به دست آمده است.

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: تک عاملی
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


پرسشنامه با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پرسشنامه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما