پاورپوینت هیدرولیک در ماشین آلات

پاورپوینت هیدرولیک در ماشین آلات

دانلود پاورپوینت هیدرولیک در ماشین آلات PowerPoint Hydraulics in Machinery ppt
قسمتی از متن:
تعریف: هیدرولیک علم استفاده از مایعات جهت انتقال و کنترل نیرو و حرکت می باشد.
قانون پاسکال: در قرن هفدهم میلادی یک دانشمند اروپایی به نام پاسکال قوانین اولیه هیدرولیک را پایه ریزی نمود.بر اساس این قانون فشار وارد بر هر نقطه از یک مایع محبوس به طور مساوی در تمام جهات منتقل شده و با نیروی مساوی بر روی سطوح مساوی اثر میکند. به عبارت دیگر فشار وارده بر مایعات داخل ظروف بسته در تمام نقاط برابر می باشد.
ساختار یک سیستم هیدرولیک: اگر دو جک هیدرولیک را مانند شکل بعد توسط یک لوله به یکدیگر ارتباط دهیم و بر روی یکی از جکها یک وزنه یک کیلوگرمی قرار دهیم شفت جک دوم به سمت بالا حرکت خواهد کرد . مقدار جابجایی شفت جک دوم معادل مقدار مایع هم وزن روی جک اول می باشد. به عبارت دیگر وزن مایع جابجا شده نیز یک کیلوگرم خواهد بود.

در شکل زیر دو جک با سطح مقطع های متفاوت به یکدیگر متصل شده اند چنانچه در شکل نشان داده شده است یک وزنه یک کیلوگرمی بر روی جکی با سطح مقطع 10 سانتی متر مربع و یک وزنه 10 کیلوگرمی بر روی جکی با  سطح مقطع 100 سانتی متر مربع قرار گیرد سیستم در حال تعادل هیدرولیکی می باشد.

همانطور که ملاحظه میشود در این مثال وزنه یک کیلوگرمی در جک اول توانسته است وزنه 10 کیلوگرمی در جک دوم را در حالت تعادل نگه دارد که به آن اصل تشدید نیرو می گویند .

میتوان به جای وزنه یک کیلوگرمی یک پمپ دستی را همانند شکل زیر جایگزین نمود.
با حرکت دادن دسته پمپ وزنه سنگین تر جابجا می شود ولی مقدار جابجایی آن کم می باشد . زیرا با حرکت دسته پمپ تا انتها ( مثلا 10 cm) ، جک به میزان کمی جابجا خواهد شد ( مثلا 1 cm ) در نتیجه جهت کاملتر شدن مدار لازم است تغییرات دیگری در آن اعمال گردد تا وزنه سنگین جابجایی بیشتری داشته باشد . برای حل این مساله می توان از یک تانک هیدرولیک و دو عدد شیر یک طرفه استفاده نمود.

همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است ، شیر یک طرفه 1 مانع از برگشت روغن زیر وزنه به پمپ و شیر یک طرفه 2 مانع از برگشت روغن به داخل تانک در هنگام پمپاژ آن به جک می شود .
علاوه بر این شیر یک طرفه 2 امکان تغذیه پمپ را نیز فراهم میسازد . چنانچه با حرکت دسته پمپ به سمت بالا به دلیل به وجود آمدن یک خط مکش ، روغن از تانک وارد پمپ می گردد .
در مثال قبل جک فقط قادر است به سمت بالا حرکت کند و امکان حرکت آن به سمت پایین وجود ندارد . برای حل این مشکل کافی است که از یک شیر سوزنی و یک لوله برگشت مطابق شکل زیر استفاده نماییم .


پاورپوینت هیدرولیک در ماشین آلات با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما