پاورپوینت مهندس برنامه‌ ریز نگهداری و تعمیرات

پاورپوینت مهندس برنامه‌ ریز نگهداری و تعمیرات

دانلود پاورپوینت مهندس برنامه‌ ریز نگهداری و تعمیرات

مقدمه:
مهندس برنامه‌ ریز نگهداری و تعمیرات می‌تواند یا بصورت تمام وقت و یا بصورت قراردادی (از طریق یکی از مهندسان مشاور) با کارخانه همکاری نماید. در هر حال او باید قادر به انجام امور زیر باشد:
۱٫ استخراج برنامه‌های زمانبندی نگهداری از دفترچه‌های راهنمای ارائه شده توسط فروشنده جهت پایه‌گذاری برنامه‌های زمانبندی اصلی.
۲٫ تهیه سایر اطلاعات فنی لازم، جهت تکمیل برنامه زمانبندی.
۳٫ تعیین فعالیت‌های روزانه، هفتگی و سایر فعالیت‌های لازم جهت نگهداری و تعمیرات ماشین، مبتنی بر تجربیات شخصی و نیز براساس مطالعه ماشین و بررسی مشخصات و نقشه‌های فنی مربوطه.
مهندسان برنامه‌ریز اغلب از مهندسان با سابقه کارخانه می‌باشند که به همین منظور نیز آموزش داده شده‌اند.
در این بخش پیرامون روش‌های مناسب برنامه‌ریزی و مطالعه کار برای نگهداری و تعمیرات بحث خواهد شد. به دنبال آن نیز راه‌هایی جهت بهبود شرایط و نگهداری و تعمیرات پیشنهاد می‌شود.
بهبود نگهداری و تعمیرات
با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها و لزوم افزایش بودجه سالیانه با یک نرخ منظم (۱۰% یا بیشتر) مدیر نگهداری و تعمیرات باید به فکر یافتن روش‌های مناسبتر انجام کار، برنامه‌ریزی دقیق‌تر، استفاده مؤثرتر از نیروی انسانی و مواد باشد. از آنجا که در ابتدا ممکن است با مبلغ پیشنهادی جهت تعیین بودجه آتی مخالفت شود، بهتر است اینگونه درخواست‌ها از سوی مدیران رده پائین به بالاتر صورت پذیرد. زیرا در غیر این صورت ممکن است بودجه‌ای که بدین منظور در نظر گرفته می‌شود بصورت تخمینی و بدون بررسی بوده و یا حداکثر در مقایسه با بودجه در نظر گرفته برای بهبود سایر بخش‌ها تعیین گردد. در ضمن مدیر نگهداری و تعمیرات می‌تواند با استفاده از بودجه‌های جذب نشده و جابجائی آنها (از بودجه‌ای به بودجه دیگر) ”پروژه‌های بهبود“ متعددی را امتحان کند و به این وسیله با کسب تجربه برای بودجه‌بندی آینده ارقام مناسبتری را درخواست نماید.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما