پاورپوینت زندگینامه و بررسی آثار وارتان هوانسیان

پاورپوینت زندگینامه و بررسی آثار وارتان هوانسیان

دانلود پاورپوینت زندگینامه و بررسی آثار وارتان هوانسیان
پاورپوینت زندگینامه و بررسی آثار وارتان هوانسیان در ۳۷ اسلاید کامل آماده دانلود و قابل ویرایش

مطالب مورد مطالعه:
زندگینامه، بررسی آثار، معرفی آثار، توضیح کامل نحوه و چگونگی معماری آثار، منابع و …

آرشیتکت وارطان
وارطان معمار معاصر سال‌ها برای بهبودی معماری ایران تلاش کرد او روش های نوینی را در معماری ایران ابداء نمود؛ ولی متأسفانه به عنوان معمار معاصر که سال‌ها خدمات قابل توجهی برای معماری ایران کرده، شناخته نشده و کارهای او نه تنها توسط معماران دیگر پیگیری نشد بلکه جزو دروس دانشگاهی نیز مطرح نشده است.

وارطان هوانسیان ، در سال 1275 شمسی در شهر تبریز متولد شد. پس از خاتمه ی تحصیلات دبیرستانی ، مدتی مشغول به کار شد ، اما در اواخر جنگ جهانی اول برای ادامه ی تحصیل راهیِ پاریس گردید و وارد مدرسه ی « هنرهای زیبا » شد ، سپس در رشته ی معماری به ادامه ی تحصیل پرداخت. وارطان از مدرسه ی « مخصوص معماری » که برخلاف مدرسه ی هنرهای زیبا زیرنظر معماران پیشرو فرانسوی بود ، در سال 1301 فارغ التحصیل شد. وی در همان زمان دروس مدرسه ی شهرسازی را دنبال کرد و به دلیل استعدادی که از خود نشان داد ، مسئولین دانشکده هزینه ی تحصیل او را پس از اتمام دانشکده و به اقساط دریافت کردند. هوانسیان ، پس از اتمام دانشکده بلافاصله در عملیات مربوط به ترمیم خرابی های جنگ در اطراف پاریس به کار مشغول شد و مدتی نیز تحت سرپرستی هانری سوواژ که از معماران پیشرو و معروف فرانسه بود ، فعالیت کرد. او سرانجام دفتر معماری خود را در پاریس گشود و تا سال 1314 ، در آنجا به فعالیت پرداخت. او پس از 17 سال اقامت در اروپا و تجربه اندوزی در زمینه ی ارائه ی خدمات معماری و شهرسازی و حضور در جریان پویای جنبش معماری مدرن و هنر نو ، به ایران بازگشت. وی علاوه بر کارِ معماری ، در دیگر زمینه های حرفه ای ، به خصوص ارائه ی مقالات و انتشار مجلات نیز فعالیت داشت. هوانسیان ، عضو هیئت مؤسس انجمن آرشیتکت های ایران ، نماینده ی انتشارات و تبلیغات و عضو هیئت تحریریه ی مجله ی آرشیتکت بود. او تعداد زیادی مقاله انتشار داده و مجله ی معماری نوین نیز بعدها توسط وی منتشر شد. وارطان هوانسیان ، در سن 86 سالگی در خردادماه 1361 در تهران فوت نمود.

گروه : هنر
رشته : نقاشی
اوضاع اجتماعی و شرایط زندگی : وارطان هوانسیان از کودکی نسبت به هنرها و صنایع مستظرفه گرایش داشته است ، نقوش زیبایی که مادرش روی پارچه می بافت توسط او طراحی می شد.
تحصیلات رسمی و حرفه ای : وارطان هوانسیان پس از خاتمه ی تحصیلات دبیرستانی ، مدتی مشغول به کار شد ، اما در اواخر جنگ جهانی اول برای ادامه ی تحصیل راهیِ پاریس گردید و وارد مدرسه ی « هنرهای زیبا » شد ، سپس در رشته ی معماری به ادامه ی تحصیل پرداخت. وارطان از مدرسه ی « مخصوص معماری » که برخلاف مدرسه ی هنرهای زیبا زیرنظر معماران پیشرو فرانسوی بود ، در سال 1301 فارغ التحصیل شد. وی در همان زمان دروس مدرسه ی شهرسازی را دنبال کرد و به دلیل استعدادی که از خود نشان داد ، مسئولین دانشکده هزینه ی تحصیل او را پس از اتمام دانشکده و به اقساط دریافت کردند.


پاورپوینت زندگینامه و بررسی آثار وارتان هوانسیان با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. پاورپوینت به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


 


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما