مقاله گاز های نجیب

مقاله گاز های نجیب

دانلود مقاله گاز های نجیب

نام هلیم گرفته شده از کلمه یونانی هلینوس به معنی خورشید است هلیم دومین گاز درخشان و دومین گاز فراوان شناخته شده جهان است این عنصر کمیاب به وسیله ی اندازه گیریهای اسپکتروسکوپی به عنوان عنصر ناشناخته موجود در خورشید معلوم شد.ذر سال ۱۸۶۸ جانسون ولوکی هلیوم کشف شده را معتبر کردند.هلیم تنها عنصر شناخته شده جهان است که بوسیله سرما دادن به جامد تبدیل نمی شود هلیوم ۹۸%ازقدرت بالا برندگی هیدروژن را بدون نوع برگشتی هیندربرگ داراست وامروزه درکشتی های هوایی مورد استفاده قرار گرفته است.

هلیم

هلیم ، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با نشان He و عدد اتمی ۲ وجود دارد. هلیم که گاز بی‌اثر بی‌رنگ و بی‌بویی است، دارای پایین‌ترین نقطه جوش در میان عناصر است و تنها تحت فشار بسیار زیاد به حالت جامد در می‌آید. این عنصر بصورت گاز تک‌اتمی یافت می‌شود، از نظر شیمیایی خنثی می‌باشد و بعد از هیدروژن فراوانترین عنصر در جهان به حساب می‌آید.

هلیم در جو زمین به میزان بسیار کم براثر فرسایش مواد معدنی خاصی یافت شده ، در بعضی از آبهای معدنی هم وجود دارد. هلیم در گازهای طبیعی خاصی بصورت مقادیر قابل تهیه تجاری وجود دارد و از آن بعنوان گاز بالابرنده در بالونها ، مایع سردکننده سرمازا در آهنرباهای ابر رسانا و گاز وزن افزا در غواصی در آبهای عمیق استفاده می‌گردد.


 


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما