مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها

مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها

دانلود تحقیق و مقالات رشته معماری با عنوان دانلود مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۲ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

زمانی که مرحوم حاج سیدحسن نطنزی (مشهور به بروجردی)تاجر معروف فرش کاشان دختر همکارش مرحوم حاج سید جعفر نطنزی را برای پسر خود سید مهدی خواستگاری کرد، خانواده دختر (که درخانه فعلی طباطبایی های کاشان زندگی می کردند) ساخت خانه ای درشان و موقعیت اجتماعی شان را برای محل زندگی دخترشان شرط این ازدواج قراردادند.
خانواده بروجردی از معروف ترین معمار شهر (استادعلی مریم کاشانی) در خواست کردند که خانه موردن ظر را بسازد. استاد بعد از به پایان رساندن سفت کاری خانه برای انجام نازک کاری وتزیینات از برجسته ترین هنرمندان نگارگر شهر دعوت به عمل آورد. و این هنرمندان داستان ها و روایات عاشقانه خمسه نظامی و هفت پیکر جامی را در جای جای طاق ها و رواق ها به تصویرکشیدند. ساخت این خانه حدود ۱۸ سال توسط ۲۵ نفر معمار و هنرمند به طول انجامید. و در زمان حکومت ناصرالدین شاه ۱۲۸۰-۱۲۹۲ساخته شد. و اکنون حدود ۱۳۰ سال از عمر این خانه سپری شده.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما