پاورپوینت مدیریت مسیرهای شغلی و رفتارهای منصفانه

پاورپوینت مدیریت مسیرهای شغلی و رفتارهای منصفانه

پاورپوینت مدیریت مسیرهای شغلی و رفتارهای منصفانه

سنگ بنای رفتار های منصفانه

چرا باید با کارکنان رفتاری منصفانه داشت؟

هیچ گاه رفتار منصفانه برای مدیران به اندازه امروز اهمیت نداشته است .فرایند منصفانه به صورت یکی از ابزارهای قدرتمند مدیریت در آمده است که شرکت ها می توانند بدان وسیله سیر تحولی و انتقال از شرکت های تولیدی به ” شرکت های مبتنی بر دانش ”را بپیمایند.در این سیر انتقالی ایجاد ارزش به میزان زیادی به ارائه نظرها , عقیده ها و نو آوری ها بستگی دارد. فرایند منصفانه به شیوه ای ژرف بر نگرش و رفتار هایی اثر می گذارد که در امر عملکرد های عالی ، نقشی سرنوشت ساز دارند ، همچنین باعث ایجاد اطمینان و ابراز نظر های سازنده می شود.مدیران می توانند بدان وسیله به مشکل ترین و حتی سهمگین ترین اهداف دست یابند ، در حالی که از همکاری داوطلبانه کارکنان مربوطه بهره مند گردند.بدون وجود فرایند های منصفانه شاید نتوان به راحتی به نتایجی که مورد علاقه کارکنان است دست پیدا کرد.
سازمان برای اینکه روابط با کارکنان را تقویت نماید باید گام های ملموس و واقعی به شرح زیر بردارد:ایجاد ارتباطات دو طرفه ،تضمین داشتن رفتار معقول و منصفانه ،رسیدگی به تقاضت ها و خواست های کارکنان ، حفظ حریم شخصی کارکنان ،اقداماتی مثبت در راه تقویت مسیر های شغلی آنان و رسیدگی به اموری که در این زمینه مطرح است مانند شیوه منتظر خدمت کردن افراد و بازنشسته نمودن آنان.

ایجاد ارتباطات دو طرفه

معمولأ مقصود از واژه منصفانه این است که باید ارتباطات دو طرفه وجود داشته باشد ، طرف مقابل به حرف های شما گوش بدهد ، در آن صورت این علامت مخابره می شود که وی با شما رفتاری منصفانه داشته است.سه اصل می توانند روحیه مبتنی بر وجود انصاف و عدالت را تقویت نمایند . آنها عبارتند از ” شرکت دادن ” افراد در امور ، ”توضیح دادن“ یعنی حصول اطمینان از اینکه افراد ذیربط و آنان که از این تصمیمات متاثر می شوند ، تصمیمات نهائی را به خوبی درک کرده و می دانند که تصمیمات مزبور بر چه پایه و اساسی گذاشته شده و سرانجام ” روشن ساختن انتظارات“ یعنی اطمینان حاصل کنند که افراد خوب می دانند کارهایشان با چه معیار هایی سنجیده می شود و در صورت ارتکاب خلاف ، چگونه تنبیه و توبیخ خواهند شد. تحقیقات نشان دهنده این است که مدیران نسبت به گذشته تمایل کمتری دارند تا به مسابل کارکنان گوش کنند.

برنامه های تشویق به ابراز نظر

برخی از برنامه ها را که برنامه تشویق به ابراز نظر می نامند با این هدف به اجرا در می آید که ارتباطات مسیر رو به بالا را بپیمایند و چنین ارتباطی ر ا تقویت نمایند. به بیانی دیگر هدف این است که کارکنان تشویق شوند در باره همه مسایل ، از خراب بودن ماشین های خود کار تا مسافرت های بیش از حد مقامات که موجب حیف و میل پول شرکت می شود ، با مقامات ارشد بحث و تبادل نظر نمایند.
دیدگاه شما چیست؟بسیاری از شرکت ها به صورت مرتب افکارسنجی انجام می دهند . این پرسش نامه ها بی نام است.کارکنان می توانند دیدگاه ها و احساسات خود را در باره شرکت و مدیران ابراز نمایند و نیز در باره میزان حقوق ، مزایا و خدماتی که شرکت به آنها ارائه میکند ، ابراز نظر نمایند.

برنامه هائی که مسیر بالا به پایین می پیمایند

شرکت هایی چون ”ساترن ” داده های بسیار زیادی در مورد عملکرد شرکت و چشم اندازهای آینده مربوط به عملیات به کارکنان می دهند. هدف از اجرای چنین کاری تقویت اعتماد متقابل است.
شرکت ساترن چندین برنامه که مسیر بالا به پایین می پیمایند به اجرا در می آورد تا همه داده ها را به کارکنان بدهد.

این فایل شامل ۲۷ اسلاید در زمینه مدیریت مسیرهای شغلی و رفتار منصفانه بوده و دربرگیرنده بخشهای زیر است:
سنگ بنای رفتار های منصفانه:
چرا باید با کارکنان رفتاری منصفانه داشت؟
ایجاد ارتباطات دو طرفه
برنامه های تشویق به ابراز نظر
برنامه هائی که مسیر بالا به پایین می پیمایند
رفتار منصفانه تضمین شده و اجرای مقررات انضباطی در باره کارکنان
رسیدگی به شکایت ها
رفتار منصفانه تضمین شده در شرکت فداکس
رعایت انصاف در مقررات انضباطی
رهنمود هایی در اجرای مقررات انضباطی
مقررات انضباطی بدون تنبیه
تجاوز به حریم شخصی کارکنان با سیستم های الکترونیک
مدیریت بر فرایند اخراج کارکنان
فراهم شدن زمینه های اخراج
دادخواهی نسبت به اخراج های نادرست (اخراج به ناحق )
مصاحبه جهت اخراج فرد
مدیریت مسیر شغلی : از استخدام تا بازنشستگی
رفتار منصفانه تضمین شده و مدیریت بر فرایند مسیر شغلی
اداره امور نخستین گام ها در فرایند مدیریت مسیر شغلی
مدیریت فرایند ارتقای مقام و نقل و انتقال
منتظر خدمت کردن و قانون مربوط به بستن کارخانه
سازگاری با فرایند کاهش نیرو و ادغام شرکت ها
بازنشستگی


این پاورپوینت با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل پاورپوینت به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما