دانلود پاورپوینت تاریخچه ژیمناستیک

دانلود پاورپوینت تاریخچه ژیمناستیک

دانلود پاورپوینت تاریخچه ورزش ژیمناستیک PowerPoint gymnastics ppt

تاریخچه پیدایش ژیمناستیک در ایران و جهان

در مورد پیدایش و شکل گیری این رشته ورزشی تاریخ دقیقی را نمی توان مشخص نمود . ولی بدون تردید پیدایش و شکل گیری آنرا می توان به قبل از میلاد مسیح نسبت داد.
ریشه کلمه ژیمناستیک که یک واژه یونانی است کلمه گیمنوس به معنی هنر لخت می باشد . یونانیها مجموعه هایی را به نام ژیمنازیا ساخته بودند و در آنجا به تمرین می پرداختند .
فیلسوفهای یونانی مانند پلاتو ، ارسطو و سقراط به ژیمنازیومها می رفتند و در آنجا علاوه بر اینکه بدنهایشان را تمرین می داند به بحث و گفتگو پیرامون فلسفه جهت تمرین فکرهایشان نیز می پرداختند . طرز فکر آنها درباره ژیمناستیک ناشی از این موضوع می شدکه آنها معتقد بودند (فکر سالم در بدن سالم است ) .
در پانصد سال قبل از میلاد ایرانیان خرک حلقه اولیه را بوجود آوردند که به عنوان یک طرح تمرینی برای سواره نظام جهت یادگیری حرکات بالا رفتن ، فرود آمدن و حرکات همراه با تاب خوردن برای مبارزه کردن روی اسب در طی جنگ مورد استفاده قرار می گرفت .
سیستمهای ژیمناستیک که برای قدرت بخشیدن به مبارزات نظامی اندیشیده شده بود به مقدار زیادی بوسیله رومی ها استفاده میشد . طبیعت عملی آن زمان ورزش را به جنگ تبدیل کرده بود . مانند ایرانیان رومی ها در سیرکهایشان اسب سواری و ارابه رانی را در یک میدان دایره ای تمرین می کردند از این رو اصطلاح سیرک بوجود آمد .
تا آغاز دوره رنسانس هیچ علاقه ای جهت پیشرفت این ورزش نشان داده نشد تا بالاخره مرکورنالیس ایتالیایی کتاب مفیدی بنام هنرژیمناستیک انتشار داد و پس از این زمان ورزش ژیمناستیـک بتدریج در بیشتر کشورهای اروپایی مانند آلمان ، دانمارک ، فرانسه ، سوئیس و غیره رونق یافت .
جان بیس دوی آلمانی اولین اروپایی بود که تمرینات ژیمناستیک را بطور مدون شده تدریس کرد .پس از آن جان گوتس موتس اولین فردی بود که کتابی بنام ژیمناستیک جدید چاپ و منتشر کرد و به پدر بزرگ ژیمناستیک معروف شد .اولین نفر باشید

نظر شما