دانلود پاورپوینت بهداشت ورزشی

دانلود پاورپوینت بهداشت ورزشی

دانلود پاورپوینت بهداشت ورزشی PowerPoint Health Hygiene ppt
مقدمه :
یکی از مهمترین مسائلی که همواره فکر بشر را از زمانهای دور به خود مشغول داشته ، حفظ تندرستی و سلامت و رهایی از درد و رنج بیماریها بوده است .
عده کثیری از مردم ، بهداشت را عدم ابتلاء به بیماری توصیف می نمایند . این تعریف گر چه تا حدی می تواند قابل قبول باشد اما تعریف جامعی نیست زیرا عدم ابتلاء به بیماری فقط به سلامت دستگاه جسمانی بدن اطلاق می شود و سلامت روانی و اجتماعی را توجیه نمی کند.
بهداشت از عدم ابتلاء به بیماری بالاتر و برتر است وبرای تندرست ماندن ، تنها سلامت شخص کافی نیست زیرا عوامل موروثی ، شخصی و محیطی از فاکتورهای موثر در سلامتی افراد بوده و زندگی یک فرد سالم در محیط های نامناسب خود باعث بیماری می گردد.

بهداشت :
تعریف سازمان جهانی بهداشت (WHO)
طبق این تعریف ، بهداشت یک حالت کامل سلامتی جسمی – روانی و اجتماعی است و تنها عدم ابتلاء به بیماری یا ناتوانی و نقص عضو دلیل برسلامت و بهداشت نمی تواند باشد.

تعریف پروفسور وینسلو (Winslow)
علم و تکنیک پیشگیری از بیماریها ، افزایش طول عمر و ارتقای سطح سلامت و توانایی انسان از طریق کوششهای گروهی افراد جامعه به وسیله : الف) بهسازی محیط ب) کنترل بیماریهای واگیردار
ج) آموزش بهداشت فردی د) ایجاد خدمت پزشکی و پرستاری جهت تشخیص زودرس و به موقع بیماریها و …

بهداشت
فردی
محیطی

بهداشت فردی : تمام فعالیتهای بهداشتی که توسط شخص انجام می شود را بهداشت فردی گویند.(مانند بهداشت پوست، مو، دهان ودندان ، چشم و گوش و … )
بهداشت محیط : عبارت است از کنترل عواملی از محیط زندگی که به نحوی در رفاه و سلامت بدنی ، روانی و اجتماعی انسان تاثیر دارند و یا خواهند داشت بهداشت محیط گویند .

آموزش بهداشت و اهمیت آن:
آموزش بهداشت عبارت است از : مجموعه تجربیاتی که به نحو مطلوبی در اطلاعات ، طرز تفکر و و ضع رفتار انفرادی و اجتماعی افراد جامعه موثر است و موجب سلامت جسمی و روانی می شود.
هر برنامه اصلاحی اگر با آموزش توام نباشد ، به نتیجه مثبت نخواهد رسید.
آموزش رکن اصلی و پایه اساسی هر نوع اقدام بهداشتی است.

بهداشت ورزشی :
بهداشت ورزشی را می توان به دوگونه تعریف نمود :
( در کتاب ها سلامتی از طریق ورزش)
1. به کارگیری و استفاده از علوم و روش های مناسب هنگام فعالیت های ورزشی برای پیشگیری از بروز و اشاعه بیماری ها و جلوگیری از صدمات جسمانی در محیط ورزشی .
2. فراهم کردن شرایط و عواملی که در نتیجه آن ورزشکاران بدون هیچ گونه صدمه ای به فعالیت های ورزشی خود بپردازند ؛ درحین و پس از ورزش احساس ناراحتی نداشته باشند .

هدف بهداشت ورزشی :
ایجاد محیطی سالم و به دور از هرگونه موارد غیر بهداشتی برای انجام فعالیتهای بدنی مناسب و نشاط انگیز است .

فهرست:
مقدمه
تعاریف بهداشت
انواع بهداشت
آموزش بهداشت و اهمیت آن
بهداشت ورزشی
بهداشت پوشاک ورزشی
بهداشت اماکن ورزشی
بهداشت سالن های ورزشی
جمع بندی


 


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما