دانلود تحقیق نقش و تاثیر موسیقی در ورزش

دانلود تحقیق نقش و تاثیر موسیقی در ورزش

دانلود تحقیق نقش و تاثیر موسیقی در ورزش
مقدمه:
موسیقی و تاثیر آن بر موجودات زنده، از جمله انسان موضوعی قدیمی بوده و به قدمت تاریخ بشر است.
انسان های اولیه همواره تحت تاثیر صداهای طبیعی موجود در محیط زیست خود قرار داشتند وزش ملایم باد، طوفان، رعد و برق، غرش امواج سهمگین دریا، زوزه حیوانات، آوای پرندگان و حتی سکوت سنگین شبهای زمستانی موجب می شد که انسان به حالات روانی متضادی از ترس و وحشت گرفته تا آرامش و لذت دست یابد با پیشرفت تمدن و ایجاد جوامع مدنی و با الهام از صدای طبیعت موجود در هر اقلیم آلات تولید صداهای مناسب ابداع و گسترش یافت و با پیشرفت و تکامل سازها به تدریج موسیقی و هم نوائی چند ساز در اقوام مختلف شکل گرفت در قرون اخیر که امکان انجام پژوهشهای علمی فراهم شد تحقیقات فراوانی بر روی تأثیر موسیقی مناسب بر روی انسانها و سپس حیوانات و گیاهان انجام گرفت و تأثیرات شگرف موسیقی های مختلف بر پارامترهای روانی و جسمانی موجودات زنده اندازه گیری شد و در یک بررسی کلی و نهایی نتیجه گرفته شد که موسیقی یا هر نوع ضرب آهنگ می تواند با تأثیر مستقیم بر نیمکره راست و انتقال اثر بوجود آمده از طریق فاسیکولهای مغزی به نیمکره چپ در افزایش توانایی و هماهنگی حرکتی انسانها مؤثر باشد. این تأثیر از هزاران سال پیش در مارشهای نظامی و نواختن طبل در زمان جنگ به اثبات رسیده و مورد استفاده قرار می گرفت. نواختن سرودهای نظامی باعث می شود که سربازان مسافتهای طولانی تری را به راحتی بپمایند . موسیقی های حماسی حس شجاعت و غیرت را در جنگجویان افزایش می دهد.
در تحقیقات متعددی نشان داده شد که با پخش موسیقی های مناسب میزان شیردهی برخی حیوانات به طور معنی داری افزایش می یابد و در پژوهشهای دیگری نشان داده شد که پخش موسیقی مناسب می تواند در رشد و نمو گیاهان تأثیر زیادی داشته باشد.

فهرست مطالب:
مقدمه
بیان مسئله
تاریخچه
موسیقی چگونه به فعالیتهای ورزشی کمک می کند؟
انتخاب موسیقی درست
موسیقی و وضعیت روحی (Flow)
تمرکز
انگیزه
تمرینات ثمربخش
تاتیر صدای خوش در ورزش
چگونه موسیقی به اعمال ورزشی کمک می‌کند؟
تأثیر موسیقی زور خانه ای بر میزان عملکرد باستانی کاران در حرکت میل گرفتـن
نتیجه
منابع


 


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما