دانلود مقاله پایگاه داده شی گرا

دانلود مقاله پایگاه داده شی گرا

دانلود تحقیق و مقاله رشته کامپیوتر با عنوان‌ پایگاه داده شی گرا در قالب ورد و قابل ویرایش در زیر به مختصری از آنچه شما در این مقاله دریافت می کنید اشاره شده است.

شی گرایی

در نظر بگیرید برای رانندگی مجبور بودید از تمام نکات فنی و همه اتفاقاتی که در موتور و پیستونها اتفاق می‌افتد با خبر بودید واقعاً گیج کننده می‌شد، اینطور نیست! در واقع برنامه نویسی ابتدا بدین صورت بود و فقط افراد خاصی می‌توانستند این کار را انجام دهند ولی با ظهور شی گرایی همه چیز عوض شد. حالا ببینیم یک شی دقیقاً چکار میکند. اول اینکه یک شی طوری طراحی شده که برنامه نویسی همانند دنیای اطراف ما بنظر برسد. یک شی همه چیزهای مربوط را دور هم جمع میکند مثلا توابع ، زیرروالها، متغییرها و حتی پایگاه داده مربوط همه و همه در یک جا و به صورت یک موجودیت. کار دیگر شی این است که جزئیات را از دید شما پنهان می‌کند به طوری که شما بدون آن که از ماهیت درونی آنها آگاه باشید می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. همانطور که بدون آنکه از جزئیات درونی و مدارهای یک تلوزیون باخبر باشید با آن کار میکنید و این به یکی از آرزروهای دیرینه برنامه نویسان یعنی سادگی و عدم پیچیدگی پاسخ داد. حال بیایید ببینیم یک شی چگونه این کارها را انجام می‌دهد.
شی های یک زبان مانند دلفی همانند اشیای دنیای واقعی مثل ماشین و متورسیکلت اهرمهایی برای کنترل نیاز دارند که این وظیفه را Method ها به عهده می‌گیرند. متدها نقش زیرروالها را در زبانهای قدیمی‌ایفا می‌کنند. شی ها برای حفظ حالت جاری از Properties استفاده میکنند مثلاً شما با دیدن کیلومتر ماشین به سرعت آن پی می‌برید و در اشیا با خواندن یک Properties همان کار را انجام می‌دهید. در واقع Properties یا خاصیتها نقش متغییرها و به طور کلی ساختمان دادهها را در زبانهای قدیمی‌ایفا می‌کنند البته تفاوتهایی بین یک متغییر و Properties وجود دارد که شما به تدریج به آن پی می‌برید. حالا به مفاهیم مشکل تر شی گرایی می‌رسیم…

فهرست مطالب

شی گرایی:.. ۱
مفاهیم شی گرایی.. ۴
شناخت اشیاء.. ۵
مدل اشیاء.. ۸
رفتار اشیاء.. ۹
زبان یکپارچه مدل‌سازی چیست؟.. ۱۰
مصارف دیاگرام موارد استفاده.. ۱۰
نمودار کلاس.. ۱۱
نمودار همکاری.. ۱۱
نمودار ترتیبی.. ۱۲
کنترل دسترسی تشخیصی در پایگاههای داده شیء گرا.. ۱۲
امکاناتی برای انجام تحلیلهای امنیتی.. ۱۴
برنامه نویسی شی ئ گرا.. ۱۵
تجرید Abstraction. 16
سه اصل oop. 18
کپسول سازی encapsulation. 18
وراثت inheritance. 22
منابع و ماخذ:.. ۲۴


مقاله پایگاه داده شی گرا با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلا فاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل مقاله به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما