تحقیق نقش منابع آب در پایداری شهرها

تحقیق نقش منابع آب در پایداری شهرها

دانلود تحقیق نقش منابع آب در پایداری شهرها

نقش منابع آب در پایداری شهرها
استفاده بهینه و کارا از منابع طبیعی و خدادادی است. اگر کشوری بخواهد با کاروان تمدن و توسعه حرکت کند ناچار است از منابع طبیعی خود استفاده لازم و مطلوب را بنماید. آب یکی از این منابع طبیعی است که در زندگی روزمره انسان‌ها و کشورها و تداوم تولیدات نقشی فوق العاده دارد. تا جایی که خداوند سبحان در اهمیت و نقش آب در زندگی موجودات می فرماید: ما حیات و زنده بودن موجودات را به واسطه آب قرار دادیم.
وجعلنا من الماء کل شیء حی ( سوره انبیا آیه ۳۰)
بیشتر کاسته و به بخش صنعت و خانگی افزودند مانند( ژاپن-چین- کره -مالزی) و این نشان از افزایش مصرف آب در بخش صنعت و خانگی را دارد اما اگر آب بخش کشاورزی ساماندهی نشود بحران را به دنبال دارد( تحلیل جدول موسسه منابع جهانی۲۰۰۱ م) با افزایش نرخ‌های مصرف آب بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۵ م پیش بینی می‌شود که به یکی از راه‌های توسعه کشورها و حرکت آنها به سوی تمدن و رفاه عمومی، استفاده بهینه و کارا از منابع طبیعی و خدادادی است.

اگر کشوری بخواهد با کاروان تمدن و توسعه حرکت کند ناچار است از منابع طبیعی خود استفاده لازم و مطلوب را بنماید. آب یکی از این منابع طبیعی است که در زندگی روزمره انسان‌ها و کشورها و تداوم تولیدات نقش فوق العاده دارد. تا جایی که خداوند سبحان در اهمیت و نقش آب در زندگی موجودات می فرماید: ما حیات و زنده بودن موجودات را به واسطه آب قرار دادیم.

پس آب یک عنصراصلی توسعه پایدار است و در سلامتی و تندرستی و زندگی انسان‌ها و افزایش و کاهش جمعیت به انحای مختلف نقش داشته و کمک می‌کند تا انسان‌ها و کشورها از توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی برخوردار گردند.

همچنین اکوسیستم‌ها، پیوندی ناگسسته با آب دارند. آب یکی از چالش‌های قرن حاضر است که می تواند سر منشا بسیاری از تحولات مثبت و منفی جهان قرار گیرد. در حدود ۷۱ درصد از سطح کل زمین را آب پوشانده که از این مقدار حدود ۵/۹۷ درصد آب کره زمین را دریاها و دریاچه ها که آب شورند تشکیل می دهد و حدود ۵/۲ درصد باقی مانده آب شیرین است که در زمین وجود داشته و از این مقدار ۳/۰ درصد آب رودخانه ها ۸/۳۰ درصد آب‌های زیر زمینی و ۹/۶۸ درصد یخچال‌ها و پوشش دائمی برف کوههاست. ( احمد زاده-نشریه سبا- ۸۳)این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.


راهنمای خرید:

  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید

نظر شما